Voleybol və futbolçularımızdan yeni qələbə
Aprelin 28-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) “İqtisadçı” voleybol və futbol komandaları ali təhsil müəssisələrinin tələbələri arasında keçirilən Respublika çempionatında yenidən qələbə qazanıb. UNEC-in “İqtisadçı” voleybol komandası Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin komandasına 2:0 hesabı ilə qalib gəlib. “İqtisadçı” futbol komandası isə 8:4 hesabı ilə Bakı Texniki kollecinin komandasını məğlub edərək növbəti oyun mərhələsinə vəsiqə qazanıb.
Komandalarımızı təbrik edirik!
Qeyd:
Aprelin 27-də UNEC-in “İqtisadçı” futbol komandası Dəniz Balıq kollecinin komandasını 17:4, “İqtisadçı” voleybol komandası isə Bakı Slavyan Universitetinin “Slavyan” komandasını 2:0 hesabı ilə məğlub edib.
Respublika çempionatı haqqında
Ali təhsil müəssisələrinin tələbələri arasında Respublika çempionatı Təhsil Nazirliyi, Gənclər və İdman Nazirliyi, Azərbaycan Təhsil İşçiləri Azad Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsi, Azərbaycan Həmkarlar İttifaqları İdman Təşkilatları İctimai Birliyinin dəstəyi, “Təhsil” Respublika İdman Mərkəzi və “Gənclik” Tələbə İdman Cəmiyyəti Respublika Şurasının birbaşa təşkilatçılığı ilə keçirilir. Respublika Çempionatının proqramına 10 idman növü daxildir. Bunlar mini futbol, basketbol, stolüstü tennis, şahmat, veloidman, badminton, voleybol, atletika, yunan-roma güləşi və sərbəst güləş idman növləridir.

The new Victory of our Volleyballers and Footballers
On April 28 the volleyball and football teams “Igtisadchi” of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) have again gained victory in the Republic Championship held among the students of the higher education institutions. UNEC’s volleyball team “Igtisadchi” has won the team of Azerbaijan State University of Oil and Industry with 2:0. The football team “Igtisadchi” has won Baku Technical College’s team with 8:4 and passed the next stage of the contest.
We congratulate our teams!
Note: on April 27 UNEC’s team “Igtisadchi” won the Marine Fish College’s team with 17:4 and “Igtisadchi” volleyball team Baku Slavic University’s team “Slavyan” with 2:0.
Background of Republic Championship
The Republic Championship held among the students of the higher education institutions is supported by the Ministry of Education, Ministry of Youth and Sports, Republic Committee of the Union of Independent Education Employees of the Republic of Azerbaijan and the Public Association of the Azerbaijan Trade Union Sports Organizations and directly organized by the Republic sports Center “Tehsil” and Republic Board of Student Sports Society “Ganjlik”. The program of the Republic Championship includes 10 sport types. They are mini football, basketball, ping- pong, chess, velo-sports, badminton, volleyball, athletics, Greece- Rome wrestling and free- style wrestling.