UNEC voleybolçuları qalib gəldi
“Gənclik” Tələbə İdman Cəmiyyəti Respublika Şurasının təşkilatçılığı ilə ali təhsil müəssisələrinin tələbələri arasında keçirilən XIII Respublika universiadasında UNEC-in voleybol komandası yarışıb.
UNEC-in voleybol komandası Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti ilə üz-üzə gəlib. Gərgin keçən oyunda UNEC komandası 2:0 hesabı ilə rəqib komandaya qalib gəlib.
Komandanın baş məşqçisi Vahid Yolçuyev bildirib ki, UNEC-in İdman klubu ali təhsil müəssisələrinin tələbələri arasında keçirilən XIII Respublika universiadasına xüsusi olaraq hazırlaşıb.
Komandamızı təbrik edirik!
Qeyd edək ki, XIII Respublika universiadası Gənclər və İdman, Təhsil nazirlikləri, Azərbaycan Təhsil İşçiləri Azad Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsi və Azərbaycan Həmkarlar İttifaqları İdman Təşkilatları Assosiasiyası ilə razılaşdırılan təqvim planına uyğun olaraq keçirilir.

UNEC’s Volleyball Players has won
UNEC’s Volleyball Team competed in the XIII Republic Championship held among the students of higher education institutions by the Student Sports Society Republic Board “Genjlik” (Youth).
UNEC’s team competed with the team of Azerbaijan State University of Oil and Industry. UNEC’s team won the tense rivalry in 2:0. The coach of the team is Vahid Yolchuyev.
The team coach Vahid Yolchuyev said that UNEC’s Sport team has been trained for the XIII Republic Universiade held among the students of higher education institutions specifically.
We congratulate our team!
Note that, the XIII Republic Championship is held in accordance with the agreed tentative plan by the Ministries of Youth and Sports and Education, Republic Committee of the Education Employees Independent Trade Union and the Association of Sport Organizations of Azerbaijan Trade Union Committees.