UNEC tələbəsindən möhtəşəm ifa
21751798_1867620653253846_1664904969846845259_nDahi bəstəkar Üzeyir Hacıbəylinin anadan olmasının 132-ci ildönümü və Milli Musiqi Günü münasibətilə Beynəlxalq Muğam Mərkəzində (BMM) “Canlı xatirə” adlı konsert proqramı təqdim olunub.
Konsert proqramında UNEC-in İqtisadiyyat fakültəsinin 3-cü kurs tələbəsi, Yaradıcılıq Mərkəzinin üzvü Aslan Əzimzadə də iştirak edib. UNEC tələbəsi bəstəkar Tofiq Quliyevin “Bəxtəvər oldum” adlı əsərini ifa edib. Gənc vokalçının ifası tamaşaçıların xüsusi rəğbətini qazanıb.
Tədbiri “ASAN Könüllüləri” təşkilatı, BMM, Üzeyir Hacıbəyli adına Bakı Musiqi Akademiyası və Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universiteti təşkil edib.

Замечательное выступление студента UNEC
По случаю 132-ой годовщины выдающегося композитора Узеира Гаджибейли и Дня национальной музыки в Международном центре мугама (МЦМ) представлен концерт «Живая память».
В концертной программе принял участие студент 3 курса факультета Экономики, член Творческого центра UNEC Аслан Азимзаде.  Студент UNEC исполнил произведение композитора Тофика Гулиева «Я счастлив». Выступление молодого вокалиста завоевало большую симпатию у зрителей.
Мероприятие подготовлено организацией “Добровольцы ASAN”,  МЦМ, Бакинской музыкальной академией имени Узеира Гаджибейли и Азербайджанским государственным университетом культуры и искусств.