UNEC tələbəsi: “Sizin məhdudiyyətiniz arzularınıza əngəl deyil”
Əlilliyi olan tələbələrin UNEC-də təhsil almaları, onların təhsil mühitinə çevik adaptasiya olunmaları üçün universitetdə inklüziv mühit yaradılması təmin olunub. 2015-ci ildən UNEC-də fəaliyyət göstərən İnklüziv Təhsil Mərkəzinin peşəkar komandası əlilliyi olan tələbələrin ehtiyaclarına uyğunlaşdırılmış fərdi inkişaf və təlim proqramı tətbiq etməklə, onların keyfiyyətli təhsil almasına, sosial həyata inteqrasiyasına dəstək olurlar.
Hazırda UNEC-də 200-dən çox əlilliyi olan gənc təhsil alır. Onlardan biri də arzularının arxasınca gedərək, xəyallarını gerçəkləşdirən UNEC-in Qiyabi və Əlavə təhsil Mərkəzinin tələbəsi Məhsim Bədirxanovdur.

Студент UNEC: «Ваша ограниченность не является препятствием для осуществления вашей мечты»
Чтобы студенты с ограниченными возможностями могли учиться в UNEC и адаптироваться к образовательной среде, в университете создана инклюзивная среда. Профессиональная команда Центра инклюзивного образования, действующая в UNEC с 2015 года, реализует индивидуальную программу развития и обучения, адаптированную к потребностям студентов с ограниченными возможностями, помогая им получать качественное образование и интегрироваться в социальную жизнь.
В настоящее время в UNEC обучаются более 200 молодых людей с ограниченными возможностями. Один из них – Махсим Бадирханов, студент Центра заочного и дополнительного образования UNEC, который последовал своей мечте и воплотил свои мечты в реальность.