UNEC tələbələrindən nümunəvi addım
UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin təşkilatçılığı ilə keçirilən görüş I kurs tələbələrinin təşəbbüsü ilə həyata keçirilib. Əksəriyyəti prezident təqaüdçüsü olan və qəbul imtahanlarında 600-dən yüksək bal toplayaraq UNEC-in xüsusi təqaüdünə layiq görülən I kurs tələbələri Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü və Yeni il münasibəti öz bilik və təqaüdlərini valideyn himayəsindən məhrum olan uşaqlarla paylaşmaq istədiklərini bildiriblər. Bu məqsədlə onlar Xəzər rayonunda yerləşən valideyn himayəsindən məhrum olan uşaqlar üçün 2 nömrəli ümumi orta internat məktəbində olublar.
Tələbələr şagirdlər arasında riyaziyyat, coğrafiya, ədəbiyyat, tarix və musiqi fənnləri üzrə müsbiqə keçiriblər. Qaliblərə kubok və hədiyyələr təqdim edilib.
Universitetə yüksək balla qəbul olunan tələbələrlə tanışlıqdan məmnunluqlarını ifadə edən şagirdlər gələcəkdə onlar kimi yüksək nəticə toplayaraq tələbə adını qazanmaq arzusunda olduqlarını bildiriblər. UNEC-in tələbələri universitetə hazırlaşan şagirdlərə ixtisas seçimində istiqamət verməyə və özlərinin əlavə dərs vəsaitlərini onlara təqdim etməyə hazır olduqlarını qeyd ediblər.

The model behaviour from the UNEC students
The meeting organized by the Student Trade Union Committee of the International Economics School of UNEC was held on the initiative of the 1-st year students. The 1-st year students, the majority of which are the Presidential Scholars and have been awarded the special scholarship of  UNEC for entering the university with higher than 600 points , expressed their desire to share their knowledge and scholarship with the children without parental support on the occasion of the World Azerbaijanis Solidarity Day and the New Year. For this purpose, they visited the secondary general boarding school number 2 for the children without parental support.
The students held the competition among the pupils in such subjects as mathematics, geography, literature, history, and music. The winners were presented the cup-prize and gifts.
The pupils, expressing their satisfaction with getting acquainted with the students, who had entered the university with high points, underscored their desire to become a  student in future with high entrance exam results, as well.  The UNEC students noted that, they were ready to give the pupils the recommendations for choosing the specialty and to present them their additional teaching aids.