UNEC tələbələrindən nümunəvi addım
UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin təşkilatçılığı ilə keçirilən görüş I kurs tələbələrinin təşəbbüsü ilə həyata keçirilib. Əksəriyyəti prezident təqaüdçüsü olan və qəbul imtahanlarında 600-dən yüksək bal toplayaraq UNEC-in xüsusi təqaüdünə layiq görülən I kurs tələbələri Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü və Yeni il münasibəti öz bilik və təqaüdlərini valideyn himayəsindən məhrum olan uşaqlarla paylaşmaq istədiklərini bildiriblər. Bu məqsədlə onlar Xəzər rayonunda yerləşən valideyn himayəsindən məhrum olan uşaqlar üçün 2 nömrəli ümumi orta internat məktəbində olublar.
Tələbələr şagirdlər arasında riyaziyyat, coğrafiya, ədəbiyyat, tarix və musiqi fənnləri üzrə müsbiqə keçiriblər. Qaliblərə kubok və hədiyyələr təqdim edilib.
Universitetə yüksək balla qəbul olunan tələbələrlə tanışlıqdan məmnunluqlarını ifadə edən şagirdlər gələcəkdə onlar kimi yüksək nəticə toplayaraq tələbə adını qazanmaq arzusunda olduqlarını bildiriblər. UNEC-in tələbələri universitetə hazırlaşan şagirdlərə ixtisas seçimində istiqamət verməyə və özlərinin əlavə dərs vəsaitlərini onlara təqdim etməyə hazır olduqlarını qeyd ediblər.

Образцовый шаг студентов UNEC
Встреча, состоявшаяся при организационной поддержке Студенческого профсоюза Международной школы экономики UNEC, осуществлена по инициативе студентов курса. Студенты I курса, большинство из которых президентские стипендиаты, набравшие свыше 600 баллов и удостоенные специальной стипендии  UNEC, выразили желание поделиться своими знаниями и стипендиями с детьми, лишившимися родительского попечения. С этой целью они посетили общую среднюю школу-интернет №2 Хазарского  района для детей, лишившихся родительского попечения.
Студенты среди учащихся провели конкурс по математике, географии, литературе, истории и музыке.Победителям были вручены кубок и подарки.
Встреча продолжалась развлекательными играми.
Учащиеся выразив удовлетворение по поводу знакомства со студентами, набравшими высокие баллы при поступлении в университет, выразили желание в будущем стать студентами, набравшими тоже высокие баллы.Студенты UNEC отметили, что готовы оказать поддержку учащимся, которые готовятся поступить в университет,в выборе специальности и представлении им дополнительных учебных пособий.