UNEC tələbələri Almaniyada təhsil imkanları ilə tanış olublar
Aprelin 14-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Tələbə Gənclər Təşkilatının təşkilatçılığı ilə “Almaniyada Təhsil” mövzusunda seminar keçirilib.
Seminarda “Edu-Support” Almaniyada Təhsil Mərkəzinin əməkdaşları Almaniyada ixtisas seçimləri, təqaüd proqramları və yaşayış xərcləri haqqında tələbələrə faydalı məlumatlar verib. Sənədləşmə prosesində hansı sənədlərin lazım olduğu və universitet seçimi barədə danışılıb.
Sonda tələbələri maraqlandıran suallar cavablandırılıb. Tələbələr əsasən Almaniyada yaşayış xərclərini təmin etməklə maraqlanıblar.

UNEC Students become acquainted with the Education Opportunities in Germany
A workshop on “Education in Germany” organized by the Student Youth Organization of Azerbaijan State University of Economics has been held on April 14.
The employees of the Center “Edu-Support” Education in Germany have provided the students with the necessary information about the major choice, Scholarship Programs and living expenses in Germany. Required documents and the university selection have also been spoken about.
Students’ questions have been responded in the end. Students were generally interested in providing with living expenses.