“İqtisadçı Tələbələrin Elmi Fəaliyyətinə Yardım” İctimai Birliyinin sədri Aslan Əzimzadə
2015-2019-cu illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “Dünya iqtisadiyyatı” ixtisası üzrə bakalavr təhsili alıb. 2019-2021-ci illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “Dünya iqtisadiyyatı” ixtisası, “Beynəlxalq maliyyə və valyuta kredit münasibətləri” ixtisaslaşması üzrə magistr təhsili alaraq magistratura pilləsini fərqlənmə ilə bitirmişdir. Magistr dissertasiya mövzusu “Çin Xalq Respublikasının maliyyə sisteminin dayanıqlı inkişafını şərtləndirən əsas istiqamətlər” olmuşdur. 2021-ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) “Dünya iqtisadiyyatı” ixtisası üzrə doktorantura pilləsinə qəbul olmuşdur.
2014-2017-ci illərdə Heydər Əliyev adına Azərbaycan-Qazaxıstan Respublika Dostluq Cəmiyyətinin idarə heyətinin üzvü olmuşdur. 2016-2017-ci illərdə UNEC “İqtisadiyyat” fakültəsi Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin sədri olmuş və UNEC Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsi tərəfindən komitənin ictimai fəaliyyətində göstərdiyi xidmətlərinə görə İlin sədri mükafatına layiq görülmüşdür. 2017-2018-ci illərdə UNEC Tələbə Elmi Cəmiyyətinin sədri olmuş və UNEC rektoru professor Ədalət Muradov tərəfindən UNEC Tələbə Elmi Cəmiyyətinin sədri olaraq uğurlu fəaliyyətinə görə Fəxri Fərmanla təltif olunmuşdur.
Çin İqtisadçılar Cəmiyyətinin üzvüdür. UNEC “Bir kəmər – Bir yol” tədqiqat mərkəzinin tədqiqatçısıdır. 2021-ci ildən UNEC “Beynəlxalq iqtisadiyyat” kafedrasının müəllimidir. 5 elmi məqalənin 1 tezisin müəllifidir. Türkiyənin məşhur akademik kaynak elmi tədqiqat saytının yazarıdır. Həmçinin Kütləvi İnformasiya Vasitələrində (KİV) onlarla çıxışın müəllifidir.
Tədqiqat sahəsi: Çin iqtisadiyyatı, Makroiqtisadiyyat, Beynəlxalq Maliyyə, İnkişaf iqtisadiyyatı, Müasir şəraitdə iqtisadi idarəetmənin mütərəqqi mexanizmləri.
2022-ci ilin martında “İqtisadçı Tələbələrin Elmi Fəaliyyətinə Yardım” İctimai Birliyinin sədri seçilib.

aslan6A89381-300x200
В 2015-2019 годах получил образование бакалавра по специальности «Мировая экономика» в Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC).  В 2019-2021 годах окончил с отличием ступень магистра по специальности «Мировая экономика» специализации «Международные финансовые и валютно-кредитные отношения» в Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC).  Темой магистерской диссертации была «Основные направления, обуславливающие устойчивое развитие финансовой системы Китайской Народной Республики». В 2021 году поступил в докторантуру Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) по специальности «Мировая экономика».
В 2014-2017 годах был членом правления Общества дружбы «Азербайджан-Казахстан» имени Гейдара Алиева. В 2016-2017 годах был председателем Студенческого профсоюзного комитета факультета Экономики UNEC и за заслуги в общественной деятельности комитета со стороны Студенческого профсоюзного комитета UNEC был удостоен награды Председателя года.  В 2017-2018 годах был председателем Студенческого научного общества UNEC и за успешную деятельность ректором UNEC профессором Адалатом Мурадовым был награжден Почетной грамотой.
Является членом Общества экономистов Китая. Исследователь исследовательского центра UNEC «Один пояс – один путь». С 2021 года является преподавателем кафедры «Международная экономика» UNEC.  Автор 5 научных статей и 1 тезиса. Является писателем известного турецкого академического веб-сайта научных исследований. Также является автором десятка выступлений в Средствах массовой информации (СМИ).
Сфера исследования: Экономика Китая, Макроэкономика, Международные финансы, Экономика развития, Передовые механизмы управления экономикой в современных условиях.
В марте 2022 года избран председателем Общественного объединения «Поддержка научной деятельности студентов-экономистов».