UNEC professorları elmin aktual problemlərindən danışıblar
UNEC-in professor-müəllim heyəti Lənkəran Dövlət Universitetində (LDU) keçirilən elmi konfransda iştirak edib.
“Müasir dünyada inteqrasiya və elmin aktual problemləri” mövzusunda keçirilən konfransda Azərbaycan və Türkiyənin ali təhsil müəssisələrinin, o cümlədən Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası institutlarının nümayəndələri iştirak edib.
Konfransda çıxış edən LDU-nun rektoru vəzifəsini icra edən riyaziyyat üzrə elmlər doktoru, professor Natiq İbrahimov müasir dünyada inteqrasiya məsələsinin uğurlu həllinin vacibliyini vurğulayaraq, mövzunun elmi müzakirəsində iştirakçılara uğurlar arzulayıb.
UNEC-in professorları Zahid MəmmədovAbbas Seyidov, Cəmilə Namazova, Sifariz Səbzəliyevdosentlər Elşən BağırzadəTəranə KərimovaMirağa Əhmədov, Həmid Həmidov Azərbaycan elminin dünya elminə inteqrasiyasının vacibliyindən, elmin aktual problemləri və onların həlli yollarından danışıblar. Bu istiqamətdə UNEC-dəki yenilikləri diqqətə çatdıran professorlar unversitetdə ən yeni innovativ texnologiyalara əsaslanan infrastrukturun yaradıldığını, yüksəkixtisaslı kadr hazırlığının təminatını, elmi nəticələrin istehsala tətbiqini stimullaşdıracaq sisteminin olduğunu bildiriblər.
İki gün davam edən elmi konfransın bölmə iclaslarında 358 məruzə dinlənilib. Sonda konfrans iştirakçıları adından Prezident İlham Əliyevə müraciət qəbul olunub.

Профессора UNEC об актуальных проблемах науки
Профессорско-преподавательский состав UNEC принял участие в научной конференции, состоявшейся в Ленкоранском государственном университете (ЛГУ).
В конференции, состоявшемся по теме «Актуальные проблемы интеграции и науки в современном мире», приняли участие представители высших учебных заведений Азербайджана и Турции, в том числе институтов Национальной академии наук Азербайджана.
Исполняющий обязанности ректора ЛГУ, доктор наук по математике, профессор Натик Ибрагимов выступив на конференции, подчеркнул о важности успешного решения вопросов интеграции в современном мире, на научном обсуждении темы пожелал успехов участникам.
Профессора UNEC Захид Мамедов, Аббас Сеидов и Джамиля Намазова отметили о важности интеграции науки Азербайджана в мировую науку, об актуальных проблемах науки и путях их решения.  Говоря о новшествах UNEC в этом направлении,  профессора отметили о создании в университете инфраструктуры, основанной на новейших инновационных технологиях, обеспечении подготовки высококвалифицированных кадров, системе, стимулирующей применение научных результатов на практике.
В секционном заседании двухдневной конференции были заслушаны 358 докладов. В конце от имени участников конференции было принято обращение к Президенту Ильхаму Алиеву.