UNEC müəllimlərinin məqaləsi ABŞ-nın Stenford Universitetinin jurnalında
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) əməkdaşlarının məqaləsi ABŞ-nın Stenford Universitetinin “Elm və təhsil sferasında tədqiqat” (Science and Education Studies) adlı beynəlxalq elmi dövri jurnalında dərc edilib.
UNEC-in İqtisadiyyat və sənaye  fakültəsinin dekanı, dosent Asiman Quliyev ilə İqtisadiyyatın tənzimlənməsi kafedrasının dosenti Qalib Hacıyevin birlikdə hazırladığı “Aqrar sahədə məhsulların istehsal və satış biznesinin tənzimlənməsi” mövzusunda məqalədə nüfuzlu nəşrin 2016-cı ildə çap edilən 1-ci sayında dərc olunub. Məqalədə müasir iqtisadi şəraitdə qloballaşan dünyada əhalinin ərzaq məhsulları ilə etibarlı təminatı və ərzaq təhlükəsizliyinin təmin olunması məsələsinin həlli və tədqiqinə dair fikirlər yer alıb. Azərbaycanın aqrar sahədə məhsulların istehsal və satışı biznesinin tənzimlənməsinin mövcud vəziyyəti barədə ətraflı məlumat verilib.
Dünyada tanınmış alimlərin iştirak etdikləri “Elm və təhsil sferasında tədqiqat” jurnalının materialları SCOPUS-da yerləşdirilib. (SNİP-4,986 və SJK-5,038).

UNEC Teaching staff’s articles in the journal of the University of Stanford of the US
Articles by the employees of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) were published in the periodic international scientific journal “Science and Education Studies of the US University of Stanford.
The article on “Regulation of production and sale business of the products of agricultural sector” jointly written by the Dean of the School of Economics and Industry, Assistant Professor Asiman Guliyev and the Assistant Professor of the Department Regulation of Economy Galib Hajiyev was published in the 1st volume of the journal printed in 2016. Views on reliable supply of the population with food products in the globalized world of modern economic conditions and ensuring food security and researches on these issues have been placed there. Detailed information about the current state of production and marketing of goods in agrarian field in Azerbaijan were provided in the article.
Materials of the journal “Science and Education Studies” involved well- known scientists of the world are placed in SCOPUS. (SJK-SNIP- 4,986 AND 5,038)