UNEC müəllimi “Microsoft”un “İnnovativ müəllim” sertifikatını qazanıb
UNEC-in “Marketinq” kafedrasının müəllimi, rektorun köməkçisi Ramil Cabbarov dünyanın aparıcı şirkətlərindən sayılan “Microsoft”un sertifikatını qazanıb.
Microsoft Təhsil İşçiləri Cəmiyyətinin üzvləri üçün “Texnologiya ilə tədris” adı altında təşkil edilən 18 saatılıq online təlim paketində “Tədris zamanı İKT resurslarının istifadəsi”, “Texnologiya və pedaqogikanın vəhdəti”, “İKT əsaslı öyrənmə və öyrətmə” və “İKT köməyi ilə tədrisin idarə olunması” mövzularında təlim keçilib. Təlimlərin sonunda keçirilən imtahanların nəticəsinə əsasən, R.Cabbarov “Microsoft” şirkətinin “İnnovativ müəllim” sertifikatını qazanıb.
“Texnologiya ilə tədris” proqramının kurrikulumunda innovativ təhsil işçilərinin İnformasiya Kommunikasiya Texnologiyalarından yararlanaraq öyrətmə və öyrənmə təcrübəsinin artırılması əsas götürülüb. “Microsoft”un bu təlim paketi UNESCO Müəllimlərin İKT Yetərliliyi Çərçivəsinə (UNESCO ICT Competency Framework for Teachers) uyğunlaşdırılıb.

23 JANUARY 2017 | VIEWS:
Teaching staff of UNEC Department of “Marketing”, a Secretary to the Rector Ramil Jabbarov has achieved a certificate by the world’s leading company “Microsoft”.
18-hour online training package held on “Technology and Training” for the members of Microsoft’s Association of Education Employees covered the topics “The Use of ICT Technologies within the Teaching”, “The Combination of Technology and Pedagogy”, “ICT-based Teaching and Learning” and “Management of Education with the Help of ICT”. Ramil Jabbarov was awarded a certificate of the “Innovative Educator”, according to the results of the exam held in the end of the training.
The Curriculum of the program “Teaching with Technology” was based on improving the teaching staffs’ experience of teaching and learning using the Information and Communication Technologies. The training package of “Microsoft” was adapted to UNESCO ICT Competency Framework for Teachers.