UNEC-in fəxri professoru təqaüdə yola salınıb
Dekabrın 7-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) “Maliyyə və maliyyə institutları” kafedrasının əməkdaşları, UNEC-in fəxri professoru Ramiz Rzayevi təqaüdə yola salıblar. Kafedranın professorları R.Rzayev uzun illərdir iqtisadçı kadrların hazırlanmasında əvəzsiz xismətləri olduğunu bildiriblər. O, eyni zamanda universitetin ictimai-siyasi həyatında da fəal iştirak edib. “Maliyyə və maliyyə institutları” kafedrasının professor-müəllim heyəti Ramiz Rzayevə uzun ömür, can saqlığı arzulayaraq, onun doğma kollektivlə daimi dostluq əlaqəni qoruyub saxlayacağına əminliklərini ifadə ediblər.
R.Rzayev 1938-ci ildə anadan olub. 1961-ci ildə ali təhsilini başa vuraraq, bir müddət bank sistemində çalışıb. 1965-1969-cu illərdə aspiranturanı bitirib və namizədlik dissertasiyasını müdafiə edib. 1969-cu ildən indiyə qədər “Maliyyə kredit” ixtisası üzrə müəllim, baş müəllim və dosent vəzifəsində çalışıb, həm də rəhbər vəzifələri tutub. 100-dən çox elmi məqalə, dərslik və dərs vəsaitlərinin müəllifidir. UNEC-in fəxri professorudur.

Honorary Professor of UNEC has been sent to Retirement
The staff of the Department of “Finance and Financial Institutions” of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) has seen off the Honorary Professor Ramiz Rzayev to retirement on December 7. Professors of the Department said R.Rzayev has unprecedented services in the development of economist cadres for many years. At the same time, he was an active participant of socio-political life of the university. The academic staff of the Department of “Finance and Financial Institutions” wished Ramiz Rzayev long life and healthy life and expressed confidence for maintaining friendly and constant relations with his own staff.
R.Rzayev was born in 1938. After the graduation in 1961 he worked for banking system for a while. He was a post graduate student and defended the Candidate’s thesis within 1965-1969. He was in different positions in “Finance credit” including teacher, senior teacher and Associate Professor since 1969 up-to-date and at the same time lead some departments. He is the author of more than 100 scientific articles, textbooks and teaching facilities. He is UNEC’s Honorary Professor.