UNEC-in fəxri professoru təqaüdə yola salınıb
Dekabrın 7-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) “Maliyyə və maliyyə institutları” kafedrasının əməkdaşları, UNEC-in fəxri professoru Ramiz Rzayevi təqaüdə yola salıblar. Kafedranın professorları R.Rzayev uzun illərdir iqtisadçı kadrların hazırlanmasında əvəzsiz xismətləri olduğunu bildiriblər. O, eyni zamanda universitetin ictimai-siyasi həyatında da fəal iştirak edib. “Maliyyə və maliyyə institutları” kafedrasının professor-müəllim heyəti Ramiz Rzayevə uzun ömür, can saqlığı arzulayaraq, onun doğma kollektivlə daimi dostluq əlaqəni qoruyub saxlayacağına əminliklərini ifadə ediblər.
R.Rzayev 1938-ci ildə anadan olub. 1961-ci ildə ali təhsilini başa vuraraq, bir müddət bank sistemində çalışıb. 1965-1969-cu illərdə aspiranturanı bitirib və namizədlik dissertasiyasını müdafiə edib. 1969-cu ildən indiyə qədər “Maliyyə kredit” ixtisası üzrə müəllim, baş müəllim və dosent vəzifəsində çalışıb, həm də rəhbər vəzifələri tutub. 100-dən çox elmi məqalə, dərslik və dərs vəsaitlərinin müəllifidir. UNEC-in fəxri professorudur.

Почетного профессора UNEC проводили на пенсию
7 декабря сотрудников кафедры «Финансы и финансовые институты» Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC), заслуженного профессора UNEC Рамиза Рзаева проводили на пенсию. Профессора кафедры отметили о неоценимых заслугах Р.Рзаева в подготовке экономических кадров на протяжении долгих лет.  В то же время он активно участвовал в общественно-политической жизни университета. Профессорско-преподавательский состав кафедры «Финансы и финансовые институты» пожелав Рамизу Рзаеву здоровья, долгих лет жизни, выразил уверенность в том, что он постоянно будет поддерживать дружеские отношения с родным ему коллективом.
Р.Рзаев родился в 1938 году. В 1961 году завершив высшее образование, работал в банковской системе. В 1965-1969 годах окончил аспирантуру и защитил кандидатскую диссертацию. С 1969 года работал на должности преподавателя, старшего преподавателя, доцента по специальности «Финансы и кредит», а также занимал руководящие должности.  Является автором свыше 100 научных статей, учебников и учебных пособий. Почетный профессор UNEC.