UNEC-in diplomat qonağı: Fələstin səfiri
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin sərəncamı ilə ölkədə 2017-ci ilin “İslam Həmrəyliyi İli” elan edilməsi çərçivəsində görülən işlərin tərkib hissəsi olaraq UNEC-də İslam ölkələrinin səfirləri ilə görüşlər keçirilir.
Fələstinin Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri  Nasser Abdul Kareem A. Raheem UNEC-in növbəti səfir qonağı olub.
UNEC tələbələri ilə görüşdə Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin direktoru, dosent Anar Rzayev Azərbaycanda “İslam Həmrəyliyi İli”nin elan edilməsinin əhəmiyyətindən danışıb. Ölkəmizdə sülh və dünyəvi dəyərlərin yüksək səviyyədə olduğunu, bu dəyərlərin dünyaya çatdırılmasında Azərbaycanın mühüm rol oynadığını vurğulayıb.
Görüşdə fələstinli diplomat Fələstinlə Azərbaycanın diplomatik əlaqələrinə diqqət çəkərək, bu əlaqələrin 25 illik tarixə malik olduğunu vurğulayıb. Hər iki ölkə arasında mədəniyyət, təhsil sahələrində əməkdaşlığın mövcudluğunu qeyd edən diplomat Azərbaycanda fələstinli tələbənin təhsil aldığına diqqət çəkərək, Fələstindəki hazırkı vəziyyətin bu əlaqələrin inkişafına mane olduğuna təəssüfləndiyini bildirib. O, gələcəkdə Azərbaycanın təcrübəsindən yararlanacaqlarına əminliyini vurğulayıb.
UNEC rektoru, professor Ədalət Muradovla görüşdə Azərbaycanın islam ölkələri ilə sıx dostluq və əməkdaşlıq münasibətlərindən danışılıb, bu əlaqələrin gündən-günə gücləndiyi vurğulayıb. Ölkədə İslam həmrəyliyi ilinin elan olunmasının bu münasibətlərə öz töhfələrini verdiyi diqqətə çatdırılaraq, tələbələrin diplomatlarla görüşlərinin əhəmiyyəti qeyd olunub.

Гость-дипломат UNEC: Посол Палестины
В качестве составной части мероприятий, проводимых  в рамках объявленного Президентом Азербайджанской Республики 2017 года «Годом исламской солидарности», в UNEC проходят встречи с послами исламских стран.
Очередным гостем UNEC был чрезвычайный и полномочный посол Палестины в Азербайджане Насер Абдул Карем А. Рахем.
На встрече со студентами UNEC директор Международной экономической школы, доцент Анар Рзаев коснулся значения и актуальности объявления нынешнего года в нашей стране «Годом исламской солидарности».  Он подчеркнул о мире и мировых ценностях нашей страны, которые находятся на высоком уровне, важной роли Азербайджана в доведении до мировой общественности этих ценностей.
На встрече палестинский дипломат,  обратив внимание на дипломатические отношения Палестины и Азербайджана, подчеркнул, что эти отношения имеют 25-летнюю историю. Отметив о сотрудничестве между обеими странами в сфере культуры, образования, дипломат обратил внимание на то, что в Азербайджане обучаются палестинские студенты и выразил сожаление по поводу нынешнего положения Палестины, которое мешает развитию этих отношений. Он с уверенностью сказал, что в будущем воспользуются опытом Азербайджана.
На встрече с ректором UNEC, Адалатом Мурадовым обсуждались  вопросы дружбы и тесного сотрудничества Азербайджана с исламскими странами, которые укрепляются изо дня в день. Обсуждая вопрос о вкладе в эти отношения, которые внесет объявление в стране года исламской солидарности, было отмечено о значении встреч студентов с дипломатами.