UNEC-də qiyabi təhsildə ilk: Tələbə Elmi Konfransı
UNEC-in Distant, Qiyabi və Əlavə Təhsil Mərkəzinin Tələbə Elmi Cəmiyyəti ilk elmi konfransını keçirib.
UNEC-in Tələbələrlə iş üzrə prorektoru, dosent Səadət Qəndilova qiyabi tələbələrin elmi tədqiqata olan marağını yüksək qiymətləndirib. O, qiyabi təhsil alan tələbələrin universitetin ictimai və sosial həyatında da fəal iştirakını müsbət hal adlandırıb. Mərkəz direktoru Səbuhi Tanrıverdiyev son dövrlər UNEC-də qiyabi təhsildə əldə edilən nailiyyətlərdən söz açaraq, qiyabi təhsilə marağın artdığını və qəbul planının genişləndiyini, artıq dörd kurs üzrə tədrisin kredit sisteminin tələblərinə uyğunlaşdırıldığını bildirib. UNEC-in Elm şöbəsinin müdiri, professor Zahid Məmmədov bu konfransı son illər qiyabi təhsil alan tələbələrin tədrisdə əldə etdiyi uğurlarının məntiqi davamı kimi dəyərləndirib.
Konfransda qiyabi təhsil alan tələbələrin Azərbaycan iqtisadiyyatının prioritet sahələrini əhatə edən 18 məruzəsi dinlənilib.
Münsiflər heyətinin qərarı ilə 3-cü kurs tələbələri Lamiyə Məmmədzadə “İnsan kapitalı və onun inkişafına təsir edən amillər”, Leyla Alıyeva isə “Azərbaycan və Gürcüstanda aqrar istehsalın müasir vəziyyətinin müqayisəli təhlili və inkişaf perspektivləri” mövzusunda mərizələrinə görə I yerə layiq görülüblər. II yeri 3-cü kurs tələbələri “Azərbaycanda intellektual mülkiyyətin mühafizəsi sahəsindəki vəziyyətin təhlili” mövzusunda Nicat Muradov və “Maliyyə savadlılığı və onun artırılması yolları” mövzusunda Səbinə Hüseynli qazanıb. III yerin qalibləri isə “Azərbaycanda vergitutma sahəsində problemlər” mövzusunda 1-ci kurs tələbəsi Nərmin Hüseynzadə ilə “Müasir dövrdə bank sisteminin kapitallaşma problemləri və onların həlli yolları” mövzusunda 3-cü kurs tələbəsi Məryəm Abdulova olub.

Впервые в заочном образовании UNEC: Студенческая научная конференция
Студенческое научное общество Центра дистанционного, заочного и дополнительного образования UNEC провело первую научную конференцию.
Проректор по работе со студентами UNEC, доцент Саадат Гандилова высоко оценила интерес студентов заочной формы обучения к научному исследованию, и как положительное явление отметила активное участие студентов в общественной и социальной жизни университета. Говоря о достижениях в заочном образовании UNEC за последнее время, директор центра Сабухи Танрывердиев отметил о повышении интереса и расширении плана приема на заочное образование, где обучение на четырех курсах соответствует требованиям кредитной системы. Заведующий Научным отделом UNEC, профессор Захид Мамедов оценил конференцию как логическое продолжение успехов, достигнутых студентами заочной формы обучения в последние годы.
На конференции были заслушаны 18 докладов студентов заочной формы обучения по приоритетным сферам экономики Азербайджана.
По решению членов жюри студенты 3 курса за доклады по теме  — Ламия Мамедзаде «Человеческий капитал и факторы,  влияющие на его развитие», Лейла Алиева «Сравнительный анализ и перспективы развития современного состояния аграрного производства в Азербайджане и Грузии» удостоены  I места.  II место завоевали студенты 3 курса за доклады по теме – Ниджат Мурадов «Анализ состояния в сфере защиты интеллектуальной собственности в Азербайджане» и Сабина Гусейнли «Финансовая грамотность и пути ее повышения». Победителями III места являются студентка 1 курса Нармин Гусейнзаде по теме «Проблемы в сфере налогообложения в Азербайджане» и студентка 3 курса Марьям Абдулова  «Проблемы капитализации банковской системы и пути ее решения в современную эпоху».