UNEC-də Məmməd Araz poeziyası
UNEC-in İqtisadiyyat fakültəsində keçirilən tədbir Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü münasibətilə təşkil olunub. Fakültə dekanı, dosent Asiman Quliyev görkəmli şairin şərəfli və keşməkeşli həyat yolundan söz açıb. İqtisadi nəzəriyyə kafedrasının dosenti İsa Məmmədov Məmməd Araz yaradıcılığının Azərbaycan ədəbiyyatında xüsusi yer tutduğunu bildirib.
Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universitetinin (ADMİU) “Səhnə danışığı” kafedrasının dosenti, əməkdar artist Ağalar Bayramov ölməz şairin şeirlərini səsləndirib.
Poeziya gecəsində Moskva “Dərviş” teatrının aktyoru Şirzad Pirallahi və ADMİU-nun I kurs tələbəsi Fərid Bağırov, eləcə UNEC-in tələbələri M.Arazın şeirlərini söyləyib, onun sözlərinə yazılan musiqiləri ifa ediblər. UNEC-in I kurs tələbəsi, gənc muğam ifaçısı Yusif Cəfərzadənin ifası tədbir iştirakçılarının xüsusi marağına səbəb olub.
UNEC tələbələrinin ifasını yüksək qiymətləndirən A.Bayramov onların bu sahədə akademik təhsil alan qiraətçilərdən heç nə ilə geri qalmadıqlarını bildirib.

Mammad Araz poetry at UNEC
The event held in the Economics faculty was organized on the occasion of the World Azerbaijanis Solidarity Day. The dean of the faculty, Asiman Guliyev spoke about the honorary, glorious and thorny path of life of poet. The associated professor of the Economic Theory chair İsa Mammadov noted that, the creative work of   Mammad Araz occupies the special place in the Azerbiajani literature.
The associated professor of the chair “Scenic speech” of the Azerbaijan State University of Culture and Art, the honoured artist Aghalar Bayramov recited the poems of the immortal poet.
In the poery party , the actor of the Moscow theatre “Derviş” Shirzad Pirallahi and the I-st year student of the Azerbaijan State University of Culture and Art Farid Baghırov, as well as the UNEC students recited the poems of M.Araz, performed the music had been composed on his words. The performance of the I-st year student of  UNEC, the young mugham performer Yusif Jafarzadeh caused the special interest of the event participants.
A.Bayramov, highly appreciating the performance of the UNEC students, said that they kept up with the poem readers getting academic education in this field.