UNEC-də Məmməd Araz poeziyası
UNEC-in İqtisadiyyat fakültəsində keçirilən tədbir Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü münasibətilə təşkil olunub. Fakültə dekanı, dosent Asiman Quliyev görkəmli şairin şərəfli və keşməkeşli həyat yolundan söz açıb. İqtisadi nəzəriyyə kafedrasının dosenti İsa Məmmədov Məmməd Araz yaradıcılığının Azərbaycan ədəbiyyatında xüsusi yer tutduğunu bildirib.
Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universitetinin (ADMİU) “Səhnə danışığı” kafedrasının dosenti, əməkdar artist Ağalar Bayramov ölməz şairin şeirlərini səsləndirib.
Poeziya gecəsində Moskva “Dərviş” teatrının aktyoru Şirzad Pirallahi və ADMİU-nun I kurs tələbəsi Fərid Bağırov, eləcə UNEC-in tələbələri M.Arazın şeirlərini söyləyib, onun sözlərinə yazılan musiqiləri ifa ediblər. UNEC-in I kurs tələbəsi, gənc muğam ifaçısı Yusif Cəfərzadənin ifası tədbir iştirakçılarının xüsusi marağına səbəb olub.
UNEC tələbələrinin ifasını yüksək qiymətləndirən A.Bayramov onların bu sahədə akademik təhsil alan qiraətçilərdən heç nə ilə geri qalmadıqlarını bildirib.

Поэзия Мамеда Араза в UNEC
Мероприятие, проведенное на факультете Экономики UNEC,  был организован по случаю Дня солидарности азербайджанцев мира. Декан факультета, доцент Асиман Гулиев рассказал о славном жизненном пути выдающегося поэта. Доцент кафедры Экономической теории Иса Мамедов отметил о творчестве Мамеда Араза, которое занимает особое место в азербайджанской литературе.
Доцент кафедры «Художественное чтение» Азербайджанского государственного университета культуры и искусства (АГУКИ) Агалар Байрамов прочитал стихи бессмертного поэта.
На вечере поэзии актер московского театра «Дервиш» Ширзад Пираллахи и студент  I курса АГУКИ Фарид Багиров, а также студенты UNEC прочитали стихи М.Араза, исполнили музыку, написанную на его слова.  Выступление студента I курса UNEC, молодого исполнителя мугама Юсифа Джафарзаде вызвало особый интерес у участников мероприятия.
Высоко оценив исполнение студентов UNEC, А.Байрамов отметил, что они ничем не отстают от чтецов, получающих академическое образование  в этой сфере.