UNEC-də “İqtisadi biliklər” yarışı
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) I kurslar arasında “İqtisadi biliklər” yarışına start verilib. UNEC-in İqtisadiyyat fakültəsinin Tələbə Elmi Cəmiyyətinin (TEC) təşkilatçılığı ilə keçirilən yarışda Tələbələrlə iş üzrə prorektor, dosent Səadət Qəndilova bildirib ki, layihənin məqsədi tələbələrin ixtisas fənnlərindən olan biliklərini artırmaq, onların rəqabətlilik qabilliyyətini formalaşdırmaq, tədqiqat və natiqlik bacarıqlarını inkişaf etdirməkdir.
İqtisadiyyat fakültəsinin dekanı, dosent Asiman Quliyev elm yarışı barədə məlumat verib. Bildirib ki, İqtisadiyyat fakültənin tələbələrindən ibarət komandalara mövzuları dərindən araşdıraraq, geniş təqdimat hazırlamaq üçün öncədən “İqtisadiyyata giriş” fənni üzrə tapşırıqlar verilib.
Sonra komandalar təqdimatla çıxış ediblər. Çıxışlardan sonra yarış komandalararası diskussiya formatında davam edib.
6 komanda olmaqla, 33 tələbənin qatıldığı yarışda münsiflər heyətinin qərarı ilə 3 komanda növbəti mərhələdə iştirak hüququ qazanıb. “İqtisadi biliklər” yarışının II mərhələsi fakültələr arasında keçiriləcək. Qaliblər diplom və mükafatla təltif olunacaqlar.
Layihənin müəllifləri İqtisadi nəzəriyyə kafedrasının müəllimi, dosent Sevda Sərdarova ilə İqtisadiyyat fakültəsi TEC-in sədri, Fidan Cahangirovadır.

В UNEC дается старт соревнованию «Экономические знания»
В Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) среди студентов I курса стартует соревнование «Экономические знания». На соревновании, состоявшемся при организационной поддержке Студенческой научной организации (СНО) факультета Экономики UNEC,  проректор по работе со студентами, доцент Саадат Гандилова отметила, что целью проекта является повышение знаний студентов по специальности, формирование у них конкурентоспособности, проведение работ в направлении развития способности к исследованию и ораторству.
Декан факультета Экономики, доцент Асиман Гулиев дал информацию о научном соревновании. Он отметил, что командам в составе студентов факультета Экономики были глубоко раскрыты темы, для разработки широкой презентации представлены задания по дисциплине «Введение в экономику».
Затем команды выступили с презентацией. После выступлений соревнование продолжалось в формате дискуссий между командами.
По решению членов жюри из 6 команд с участием 33 студентов 3 команды завоевали право на участие в очередном этапе. II этап соревнования «Экономические знания» будет проведен между факультетами. Победители будут награждены дипломами и премией.
Автор проекта преподаватель кафедры Экономической теории, доцент Севда Сардарова и председатель СНО факультета Экономики Фидан Джахангирова.