UNEC-də “İqtisadi biliklər” yarışı
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) I kurslar arasında “İqtisadi biliklər” yarışına start verilib. UNEC-in İqtisadiyyat fakültəsinin Tələbə Elmi Cəmiyyətinin (TEC) təşkilatçılığı ilə keçirilən yarışda Tələbələrlə iş üzrə prorektor, dosent Səadət Qəndilova bildirib ki, layihənin məqsədi tələbələrin ixtisas fənnlərindən olan biliklərini artırmaq, onların rəqabətlilik qabilliyyətini formalaşdırmaq, tədqiqat və natiqlik bacarıqlarını inkişaf etdirməkdir.
İqtisadiyyat fakültəsinin dekanı, dosent Asiman Quliyev elm yarışı barədə məlumat verib. Bildirib ki, İqtisadiyyat fakültənin tələbələrindən ibarət komandalara mövzuları dərindən araşdıraraq, geniş təqdimat hazırlamaq üçün öncədən “İqtisadiyyata giriş” fənni üzrə tapşırıqlar verilib.
Sonra komandalar təqdimatla çıxış ediblər. Çıxışlardan sonra yarış komandalararası diskussiya formatında davam edib.
6 komanda olmaqla, 33 tələbənin qatıldığı yarışda münsiflər heyətinin qərarı ilə 3 komanda növbəti mərhələdə iştirak hüququ qazanıb. “İqtisadi biliklər” yarışının II mərhələsi fakültələr arasında keçiriləcək. Qaliblər diplom və mükafatla təltif olunacaqlar.
Layihənin müəllifləri İqtisadi nəzəriyyə kafedrasının müəllimi, dosent Sevda Sərdarova ilə İqtisadiyyat fakültəsi TEC-in sədri, Fidan Cahangirovadır.

Competition of “Economic Knowledge” at UNEC
A competition of “Economic Knowledge” has been launched among I year undergraduates of Azerbaijan State University of Economics (UNEC). Vice-rector for Students’ Affairs, Associate Professor Saadat Gandilova noted the goal of a rivalry organized by the Student Scientific Society of the School of Economics was to improve students’ knowledge in major disciplines, form their competitiveness and develop the ability to conduct research and debate.
Dean of the School of Economics, Associate Professor Asiman Guliyev delivered the information about the knowledge competition. He said the teams containing the students of the School of Economics were tasked on “Introduction to Economy” in advance to investigate the topics thoroughly and prepare presentation.
Then the teams introduced their presentations. The rivalry went on in the format of discussions among the teams.
According to the jury, three teams got the right to participate in the next stage within the contest joined by 33 students from 6 teams. II stage of the rivalry “Economic Knowledge” will be organized among the schools of the university. Winners will be awarded with diplomas and prize.
The authors of the project are the instructor of the Department of Economic Theory, Assistant Professor Sevda Sardarova and SSS Chairman of the School of Economics Fidan Jahangirova.