UNEC-də elmi seminar: Münaqişələrin idarə edilməsi və həlli
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) İqtisadiyyat və ADA Universitetinin İctimai və Beynəlxalq münasibətlər fakültələri arasında elmi seminar keçirilib.
UNEC-in Beynəlxalq münasibətlər kafedrası və fakültənin Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin təşkilatçılığı ilə keçirilən seminarda ADA Universitetinin İctimai və Beynəlxalq münasibətlər fakültəsinin dekanı Dr. Elnur Soltanov “Münaqişələrin idarə edilməsi və həlli” mövzusunda təqdimatla çıxış edib. Müasir dövrdə beynəlxalq aləmdə baş verən münaqişələr haqqında danışaraq, Dağlıq Qarabağ münaqişəsi ilə bağlı son durumu nəzərdən keçirib.
Elmi seminar müzakirələrlə davam edib.
Sonda UNEC-in İqtisadiyyat fakültəsinin dekan əvəzi, dosent Asiman Quliyev məruzçəsi E.Soltanova təşəkkürnamə təqdim edib.

Scientific Seminar held at UNEC: Management and Solution of Conflicts
A scientific seminar was held between the School of Economics of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) and the School of Social and International Relations of ADA University.
The Dean of the School of Social and International Relations of ADA University Dr. Elnur Soltanov made a speech on “Management and Solution of Conflicts” within the workshop organized by UNEC School of International Relations and the Student Trade Union Committee of the Faculty. Speaking about the conflicts happened in international arena in modern times, the lecturer looked through the latest status of Daghlig Garabagh conflict.
The scientific seminar went on with discussions.
Lecturer E.Soltanov was introduced a Letter of Appreciation by the acting Dean of the School of Economics, Assistant Professor Asiman Guliyev at the end.