UNEC-də “Beyin həftəsi” keçirilidi
Martın 18-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “İqtisadçı Tələbələrin Elmi Fəaliyyətinə Yardım” ictimai birliyinin (“İTEFY”) təşkilatçılığı ilə “Azərbaycan 2016 Birinci Beyin Həftəsi” layihəsi həyata keçirilib. Layihənın məqsədi beyni doğru və effektiv istifadə etmək barədə ictimaiyyəti məlumatlandırmaq, cəmiyyətimizdə beyinə verilən önəmi artırmaqdır.
Bu məqsədlə UNEC-də TEDx konseptinə uyğun olaraq müxtəlif mövzularda təlimlər təşkil olunub.
UNEC-in Beynəlxalq iqtisadiyyat kafedrasının dosenti Elşən Bağırzadə “Bilik təməlli qlobal kapitalizm” mövzusunda təlim keçib. Qlobal kapitalizmin meydana gəlmə səbəbləri, əsas inkişaf mərhələləri barədə məlumat verib.
UNEC-in müəllimi, marketinq üzrə mütəxəssis Ramil Cabbarov “Beyindəki Satın Al düyməsinin sirri” haqqında danışıb. Müasir elm sahəsi olan neyromarketinqin taktikalarını açıqlayıb.
Təlimçi Rasim Adjalov “Karyera və beyinarası əlaqə. Ferdi effektivlilik üsulları” mövzusu ilə çıxış edib.
Qeyd edək ki, hər il mart ayının 3-cü həftəsi dünyanın 70-ə yaxın ölkəsində qeyd olunan “Beyin Həftəsi” ölkəmizdə ilk dəfədir ki, keçirilib. Təlimlərdə UNEC, Bakı Dövlət Universiteti, Azərbaycan Dövlət İdarəçilik Akademiyası, Qafqaz Universiteti və ADA universitetinin tələbələri iştirak edib.

В UNEC состоялась «Неделя мозга»
18 марта в Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) при организационной поддержке Общественного объединения «Поддержка научной деятельности студентов-экономистов» (ПНДСЭ) был осуществлен проект «Азербайджан 2016 – Первая неделя мозга». Целью проекта является информирование общественности о правильном и эффективном использовании мозга, пропагандировать в обществе важность изучения мозга.
С этой целью соответственно концепции TEDx в UNEC организованы тренинги на различные темы.
Доцент кафедры Международной экономики UNEC Эльшан Багирзаде провел тренинг на тему «Основа знаний глобального капитализма». Он рассказал о причинах  возникновения  глобального капитализма, об основных этапах развития.
Преподаватель UNEC, специалист по маркетингу Рамиль Джаббаров  рассказал о «Тайне кнопки мозга Купить». Раскрыл тактики современной сферы науки нейромаркетинга.
Инструктор Расим Аджалов выступил по теме «Карьера и связь мозговых зон. Методы индивидуальной эффективности».
Следует отметить, что проводимая ежегодно в третьем месяце марта около 70 странах мира, «Неделя мозга» у нас в стране проходит впервые. На тренингах участвовали студенты UNEC, Бакинского государственного университета, Академии государственного управления Азербайджана, университетов Кавказ и АДА.