Turizmin inkişaf yolları UNEC-də müzakirə edilib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) İqtisadiyyat və sənaye fakültəsində Mədəniyyət və Turizm Nazirliyi və Azərbaycan Turizm Assosiasiyasının nümayəndələri ilə görüş keçirilib.
Mədəniyyət və Turizm Nazirliyinin şöbə müdiri Mahir Qəhrəmanov, Azərbaycan Turizm Assosiasiyası sədrinin müşaviri Müzəffər Ağakərimov, UNEC-in “İqtisadiyyat və sənaye fakültəsi”nin dekanı, dosent Asiman Quliyev, “Sosial sferanın iqtisadiyyatı və idarə edilməsi” kafedrasının müdiri, professor Əli Əlirzayevin iştirakı ilə keçirilən görüşdə ölkə turizmi, onun inkişaf yolları, “Turizm və otelçilik” ixtisası üzrə tədris olunan fənlər və onların əhəmiyyətindən danışılıb.
Tədbirdə turizm üzrə aidiyyatı qurumlarla tədbirlərin keçirilməsi, elmi tədqiqatlar təkliflər paketinin hazırlanması məqsədilə İşçi qrupu yaradılıb.
İşçi qrupunun tərkibində Mədəniyyət və Turizm Nazirliyinin şöbə müdiri Mahir Qəhrəmanov, UNEC-in İqtisadiyyat və sənaye fakültəsinin dekan müavini Müşrəvan Əliyev, UNEC müəllimləri Yalçın Köçərli və Elşən Məmmədov fəaliyyət göstərəcək.

В UNEC обсуждены пути развития туризма
На факультете Экономики и промышленности Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC)  состоялась встреча с представителями Министерства культуры и туризма и Ассоциацией туризма Азербайджана.
На встрече с участием заведующего отделом Министерства культуры и туризма Махира Кахраманова, советником председателя Ассоциации туризма Азербайджана Музаффара Агакеримова обсуждались вопросы туризма страны, проблемы его развития, преподаваемые по специальности «Туризм и отельное дело» дисциплины и их значение.
С целью проведения с соответствующими структурами по туризму мероприятий, разработкой пакета предложений по научным исследованиям была создана рабочая группа.
В составе рабочей группы будут вести работу заведующий отделом Министерства культуры и туризма Махир Кахраманов, заместитель декана факультета Экономики и промышленности UNEC Мушраван Алиев, преподаватели Ялчын Кёчерли и Эльшан Мамедов.
В завершении были освещены вопросы студентов, обучающихся по специальности «Туризм и отельное дело» в UNEC.