Turizmin inkişaf yolları UNEC-də müzakirə edilib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) İqtisadiyyat və sənaye fakültəsində Mədəniyyət və Turizm Nazirliyi və Azərbaycan Turizm Assosiasiyasının nümayəndələri ilə görüş keçirilib.
Mədəniyyət və Turizm Nazirliyinin şöbə müdiri Mahir Qəhrəmanov, Azərbaycan Turizm Assosiasiyası sədrinin müşaviri Müzəffər Ağakərimov, UNEC-in “İqtisadiyyat və sənaye fakültəsi”nin dekanı, dosent Asiman Quliyev, “Sosial sferanın iqtisadiyyatı və idarə edilməsi” kafedrasının müdiri, professor Əli Əlirzayevin iştirakı ilə keçirilən görüşdə ölkə turizmi, onun inkişaf yolları, “Turizm və otelçilik” ixtisası üzrə tədris olunan fənlər və onların əhəmiyyətindən danışılıb.
Tədbirdə turizm üzrə aidiyyatı qurumlarla tədbirlərin keçirilməsi, elmi tədqiqatlar təkliflər paketinin hazırlanması məqsədilə İşçi qrupu yaradılıb.
İşçi qrupunun tərkibində Mədəniyyət və Turizm Nazirliyinin şöbə müdiri Mahir Qəhrəmanov, UNEC-in İqtisadiyyat və sənaye fakültəsinin dekan müavini Müşrəvan Əliyev, UNEC müəllimləri Yalçın Köçərli və Elşən Məmmədov fəaliyyət göstərəcək.

Ways to develop Tourism are discussed at UNEC
Meeting with the representatives of the Ministry of Culture and Tourism and the Tourism Association of Azerbaijan has taken place at the School of Economy and Industry of Azerbaijan State University of Economics (UNEC).
The tourism in our country, ways to develop it and the disciplines taught on the major “Tourism and Hotel keeping” were discussed within the meeting attended by the Head of the Ministry of Culture and Tourism Department Mahir Gahramanov, Advisor to the Chairman of Azerbaijan Tourism Association Muzaffar Aghakerimov, Dean of UNEC School of “Economy and Industry”, Associated Professor Asiman Guliyev, Head of the Department “Economy and Management of Social Sphere, Professor Ali Alirzayev.
Working group engaged in holding events with tourism-related bodies and preparing scientific research proposals package was established during the event.
The working group contains the Head of the Ministry of Culture and Tourism Department Mahir Gahramanov, Deputy Dean of UNEC School of Economy and Industry Musrevan Aliyev, UNEC teaching staff Yalchin Kocherli and Elshan Mammadov.
Questions by the students majoring in “Tourism and Hotel Keeping” at UNEC were responded in the end.