Maliyyə və mühasibat fakültəsinin tələbələri dama yarışının qalibi olub
UNEC-də Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 94-cü ildönümünə həsr olunan fakültələrarası idman yarışları davam edir.
Mart ayından start götürən yarış idmanın voleybol, badminton, basketbol, stolüstü tennis, mini futbol, şahmat, dama növləri üzrə keçirilir.
UNEC tələbələri bu dəfə dama yarışında bacarıqlarını sınayıblar. “Şahmat” klubunda təşkil olunan yarış Maliyyə və mühasibat, İqtisadiyyat fakültələri və SABAH qruplarının tələbələri arasında keçirilib. Gərgin və maraqlı keçən yarışda Maliyyə və mühasibat fakültəsinin tələbələri Rəşad Abdullazadə, Cahanağa Ağayev, Kənan Abışov 6 xalla I yerə çıxıblar. İkinci yerə 5,5 xalla SABAH qrupunun tələbələri Bəhruz Fətullazadə, Mahir Şəkərov, Qudrət İbrahimov, üçüncü yerə isə İqtisadiyyat fakultəsinin tələbələri Qoşqar Alxanzadə və Elmir Ağayev layiq görülüblər.
Yarışlara hakimliyi “İqtisadçı” İdman klubunun məşqçisi, Beynəlxalq dərəcəli qrossmeyster Sərxan Quliyev edib.
UNEC-in “İqtisadçı” İdman klubu, Tələbə Gənclər Təşkilatı və Tələbə Həmkarlar Komitəsinin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən yarışların məqsədi gənclər arasında sağlam həyat tərzinin təbliğidir.

Students of the School of Finance and Accounting became the Winners of Checkers Race
The Interdisciplinary Sports Competitions dedicated to the National Leader Heydar Aliyev’s 94th Anniversary is in progress.
The competition started in March is carried out in different sport types such as volleyball, badminton, basket ball, ping pong, mini football, chess and checkers.
UNEC students have again competed in checkers. The race organized in “Chess” Club was held among the students of the faculties “Finance and Accounting”, “Economics” and “SABAH” Groups. Students of the School of Finance and Accounting Rashad Abdullazade, Jahanagha Aghayev and Kenan Abishov got I place with 6 point within the tense rivalry. SABAH Group students Bahruz Fatullazade, Mahir Shakarov, Gudrat Ibrahimov were II with 5,5 points and students of the Faculty Economics Goshgar Alkhanzade and Elmir Aghayev were III of the competition.
The referee of the race was the Coach of the “Sports Club “Igtisadchi” (Economist), International Grandmaster Serkhan Guliyev.
The competitions organized by the Sports Club “Igtisadchi, Student Youth Organization and Student Trade Union Committee are targeted in promoting a healthy lifestyle among the youth.