İqtisadiyyat fakültəsində fənn olimpiadası keçirilib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) İqtisadiyyat fakültəsində Tələbə Elmi Cəmiyyətinin (TEC) təşkilatçılığı ilə I kurs tələbələrinin fənn olimpiadası keçirilib. Olimpiadada I kollokviumda “İqtisadiyyata giriş”, “Xətti cəbr və riyazi analiz”, “Xarici dil” (rus və ingilis dili) fənnlərindən 7-10 arası bal alan tələbələr iştirak hüququ qazanıb.
Fənn olimpiadasının keçirilməsində məqsəd tələbə biliyini yoxlamaq, keyfiyyət və mənimsəmə göstəricilərini yüksəltmək, onlarda motivasiya yaratmaq və rəqabətlilik qabilliyyətini formalaşdırmaqdır.
Hər bir fənn üçün ayrıca təşkil olunan olimpiadada sualların cavabını munsiflər heyəti qiymətləndirəcək. Nəticələr TEC-in elmi konfransında elan olunacaq. Olimpiada iştirakçılarına “iştirakçı sertifikatı”, qaliblərə isə diplom təqdim ediləcək.

На факультете Экономики состоялась олимпиада по дисциплинам
На факультете Экономики Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) при организационной поддержке Студенческой научной организации (СНО) среди студентов I курса состоялась олимпиада по дисциплинам. Право на участие в олимпиаде завоевали студенты, получившие на I коллоквиуме 7-10 баллов по дисциплинам «Введение в экономику», «Начертательная геометрия и математический анализ», «Иностранный язык» (русский и английский язык).
Олимпиада проведена в целях проверки знаний студентов, повышения показателя качества и усвоения, создания у них мотивации и формирования конкурентоспособности.
Ответы вопросов олимпиады, подготовленные в отдельности по каждой дисциплине, будут оценены членами жюри. Результаты будут объявлены на научной конференции СНО. Участникам олимпиады будут представлены сертификаты участника, а победителям дипломы.