İqtisadiyyat fakültəsində fənn olimpiadası keçirilib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) İqtisadiyyat fakültəsində Tələbə Elmi Cəmiyyətinin (TEC) təşkilatçılığı ilə I kurs tələbələrinin fənn olimpiadası keçirilib. Olimpiadada I kollokviumda “İqtisadiyyata giriş”, “Xətti cəbr və riyazi analiz”, “Xarici dil” (rus və ingilis dili) fənnlərindən 7-10 arası bal alan tələbələr iştirak hüququ qazanıb.
Fənn olimpiadasının keçirilməsində məqsəd tələbə biliyini yoxlamaq, keyfiyyət və mənimsəmə göstəricilərini yüksəltmək, onlarda motivasiya yaratmaq və rəqabətlilik qabilliyyətini formalaşdırmaqdır.
Hər bir fənn üçün ayrıca təşkil olunan olimpiadada sualların cavabını munsiflər heyəti qiymətləndirəcək. Nəticələr TEC-in elmi konfransında elan olunacaq. Olimpiada iştirakçılarına “iştirakçı sertifikatı”, qaliblərə isə diplom təqdim ediləcək.

Subject Olympiad held in the School of Economy
The Subject Olympiad of the first-year undergraduates was organized by the Student Scientific Society in the Faculty of Economy of Azerbaijan State University of Economics (UNEC). Students who achieved 7-10 points in the first colloquium on “Introduction to Economy”, “Linear Algebra and Mathematical Analysis”, “Foreign Language” (Russian and English) gained the right to participate in the rivalry.
The Subject Olympiad is targeted in increasing the quality and comprehension indicators of the students, motivate them and form the ability of competitiveness.
The jury will assess the students’ answers on the separate questions. The results will be announces during the SSS’s scientific conference. The participants will be awarded certificates and the winner the diploma.