Samira rustamovai.ü.f.d., müəllim. Rüstəmova Samirə Rasim qızı
2004-cü ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetini bitirərək “Müəssisənin iqtisadiyyatı”ixtisası üzrə bakalavr dərəcəsi, 2007-ci ildə isə həmin ixtisas üzrə Magistratura pilləsini bitirərək magistr elmi dərəcəsi almışdır.
2013- cü ildə dissertanturaya daxil olmuş, 2018-ci ildə UNEC-in Dissertasiya Şurasında 5312.01- “Sahə iqtisadiyyatı” ixtisası üzrə “Azərbaycanda turizm biznesin inkişaf problemləri” mövzusunda dissertasiya işini müvəffəqiyyətlə müdafiə edərək iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru dərəcəsi almışdır.
2001-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində “İqtisadiyyat” kafedrasında laborant kimi əmək fəaliyyətinə başlamış, 2005-ci ildən “Biznesin idarə edilməsi” kafedrasında laborant, böyük laborant vəzifələrində çalışmışdır.

PhD in Economics, Rustamova Samira Rasim
After graduating from Azerbaijan State University of Economics in 2004, she received a bachelor’s degree in “Enterprise Economics”, and in 2007 she received a master’s degree in the same speciality.
In 2013, she entered the postgraduate course in 2018, she successfully defended her thesis on “Problems of tourism business development in Azerbaijan” at the Dissertation Council of UNEC, speciality 5312.01 – “Field Economics” and received the degree of PhD in Economics.
In 2001, She started working as a laboratory assistant at the department of Economics at  Azerbaijan State University of Economics, and since 2005 she has worked as a laboratory assistant and senior laboratory assistant at the department of Business Administration.