bux_gul_fotoi.f.d., b/m. Tanrıverdiyeva Gülnarə Qurbanəli qızı
2000-ci ildə “Mühasibat uçotu və audit” ixtisası üzrə bakalavr pilləsini fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
Həmin ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Uçot-iqtisad fakültəsi üzrə magistratura pilləsinə daxil olmuş;
2002-ci ildə Mühasibat uçotu və audit ixtisası üzrə fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
2003-cü ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Mühasibat uçotu” kafedrasının dissertantı təyin edilmişdir.
2011-ci ildə “Xüsusi kapitalın uçotunun təkmilləşdirilməsi” adlı dissertasiya işini müdafiə edərək, həmin ildə iqtisadiyyat üzrə fəlsəfə doktoru alimlik dərəcəsi almışdır.
2003-cü ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Mühasibat uçotu” kafedrasının müəllimi, hazırda baş müəllimi vəzifəsində çalışır.
Ölkədə və xaricdə çap olunmuş 32 məqalənin, 30 tezisin, 2 monoqrafiyanın və 2 metodiki vəsaitin müəllifidir.
Hazırda AMEA-nın İqtisadiyyat İnstitutunun doktorantura pilləsində “Aqrar emal müəssisələrində investisya qoyuluşlarının idarəedilməsi problemləri” adlı mövzu üzərində çalışır.

She was born in 1979 in Baku.
In 1996 she entered the faculty of Accounting -Economics of  Azerbaijan State University of Economics;
In 2000, she graduated with honors with a bachelor’s degree in “Accounting and Auditing”.
In the same year she entered the master’s degree of the faculty of Accounting – Economics of  Azerbaijan State University of Economics;
She graduated with honors in 2002 with a degree in Accounting and Auditing.
In 2003, she was appointed a  student for a degree of  the department of  “Accounting”  of Azerbaijan State University of Economics.
In 2011 she defended her thesis entitled “Improvement of accounting for private capital” and in the same year, she received PhD in Economics.
Since 2003, she has been working as a lecturer at the “Accounting” department of  Azerbaijan State University of Economics and is currently working as a senior lecturer.
She is the author of 32 articles, 30 theses, 2 monographs and 2 methodical aids published in the country and abroad.
At present, she is working on  “Problems of investment management in agrarian processing enterprises” at the doctoral level of the Institute of Economics of ANAS.