guneshокi.f.d., dos. Nəsrullayeva Günəş Məzahir qızı
1994-1998. Bakı Əmtəəşünaslı Kommersiya İnistitutunun  Texnologiya fakültəsinin “Qida məhsullarının texnologiyası” istiqaməti üzrə “Çörək, makaron, unlu qənnadı və qida konsentratlarının texnologiyası” ixtisaslaşmasının bakalvr dərəcəsini fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
1998-2000. Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Texnologiya fakültəsinin “Qida məhsullarının texnologiyası” istiqamətinin “Çörək, makaron, unlu qənnadı və qida konsentratlarının texnologiyası” ixtisaslaşmasının  magistr  dərəcəsini fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
Elmi dərəcə:
2002 ci ildə “Qida məhsullarının texnologiaysı” kafedrasının dissertantı təyin olunmuş. 2012 ci ildə  08.00.05. “Xalq təsərrüfatının iqtisadiyyatı və idarə edilməsi (komplekslərin, sahələrin və müəs-sisələrin iqtisadiyyatı, təşkili və idarə edil-məsi)” ixtisası üzrə “Bazar iqtisadiyyati şəraitində çörəkbişirmə sənayesinin  rəqabət qabiliyyətinin yüksəldilməsi  problemləri” mövzusunda dissertasiya işini müdafiə edərək iqtisad üzrə fələsəfə doktoru elmi dərəcəsi almışdır.
**
İŞ TƏCRÜBƏSİ:
01.09.2000-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Çörək məhsullarının texnologiyası və sahə avadanlıqları” kafedrasında baş laborant kimi fəaliyyətə başlamış,
2003-2012-ci illərdə saathesabı dərs aparmışdır.
2012-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Qida məhsullarının texnologiyası” kafedrasında müəllim, 2013-cü ildən 2020-ci ilə kimi kafedranın baş müəllimi vəzifəsində çalışıb.
Hazırda UNEC-in “Mühəndislik və tətbiqi elmlər” kafedrasının dosentidir.
50 elmi əsərin müəllifidir: məqalə (xaricdə və respublikada jurnallarında), tezis (xaricdə və respublikada) və 6 dərs proqramı (maqistr və bakalavr pilləsi üçün), 1 dərslik, 3 dərs vəsaiti çap etdirmişdir. Eyni zamanda 2 dərslik, 3 dərs vəsaiti, 3 proqramda həmmüəllif kimi iştirak edərək çalışır.
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) differensial əmək haqqı sisteminin  2016/2017 -ci (38 yer) tədris illərinin  nəticələrinə görə ilk yüzlüyə daxildir.

She was born in 1977 in Baku.
1994-1998. She graduated with honors from faculty of Technology of Baku Commodity studies-Commercial Institute, with a bachelor’s degree majoring in “Technology of bread, pasta, confectionery and food concentrates” in “Technology of Food Products”.
1998-2000. She graduated with honors from the Faculty of Technology of   Azerbaijan State University of Economics with a master’s degree in “Technology of bread, pasta, flour confectionery and food concentrates” in the direction of “Technology of food products”.
Academic degree:
In 2002, she was appointed a PhD student of the department of “Food Technology”. In 2012, 08.00.05. she defended her dissertation on “Problems of increasing the competitiveness of the bakery industry in a market economy” in “Economics and management of the national economy (economy, organization and management of complexes, industries and enterprises)” and received PhD in economics. .
**
WORK EXPERIENCE:
Starting from 01.09.2000,  she worked as a senior laboratory assistant at the department of “Bakery products technology and field equipment” of  Azerbaijan State University of Economics,
From 2003 to 2012 she gave  an hourly lessons.
In  2012, she was  a teacher at the department of  “ Technology of food products” of  Azerbaijan State University of Economics, and from  2013 to 2020  she has  worked as a senior teacher of the department.
Currently she is associate professor of the department “Engineering and applied scientists”.
She  is the author of 50 scientific works: articles (in journals abroad and in the republic), thesis (abroad and in the republic) and 6 curricula (for master’s and bachelor’s degrees), 1 textbook, 3 training aids. He is also a co-author of 2 textbooks, 3 training aids  and 3 programs.
According to the results of the 2016/2017 (38th  place) academic year of the differential salary system at  Azerbaijan State University of Economics (UNEC) is included in the top 100.