emek__ali_fotoi.e.n., dos. İsmayılzadə Əli-Ağa Atxan oğlu
1979-cu ildə D.Bünyadzadə adına Azərbaycan Xalq Təssərüfatı İnstitutunun “Xalq təssərufatının planlaşdırması” fakültəsini əməyin iqtisadiyyatı ixtisası üzrə fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
1979-1982- ci illər ərzində Rusiya Federasiyasının “Tatneft”və “KAMAZ” istehsal birliyində mühəndis vəzifələrində işləmiş və Sovet ordusunda hərbi xidmətdə olmuşdur.
1982-ci ilin oktyabr – 1983-ci ilin avqust aylarında Bakı şəhərində yerləşən “Bakıkondisioner” istehsalat birliyində sex ustası vəzifəsində çalışmışdır.
1983-ci ilin sentyabr ayında D.Bünyadzadə adına Azərbaycan Xalq Təssərüfatı İnstitunun (indiki UNEC) aspiranturasının əyani şöbəsinə daxil olmuş və 1986-ci ilin iyul ayında bitirmişdir.
27 noyabr 1987-ci ildə “Fərdi əmək məhsuldarlığının qiymətləndirilməsinin və ölçülməsinin dəyər göstəricilərinin təkmilləşdirilməsi” (Azərbayçan SSR-nin elektrotexnika sənayesini və neft maşınqayırma müəssisələrinin materialları əsasında) mövzusunda namizədlik dissertasiyasını müdafiə edərək iqtisadi elmlər namizədi elmi dərəcəsini almışdır.
1986-1990-ci illərdə SSRİnin Dövlət Əmək Komitəsinin Əmək Elmi-Tədqiqat İnstitunun Azərbaycan filialında “Əməyin səmərəliliyi” şöbəsində baş və aparıcı elmi işçi vəzifələrində çalışmışdır.
1991-ci ilin sentyabrından 1998-ci ilin avqust ayına qədər Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Əməyin iqtisadiyyatı və təşkili” kafedrasında baş müəllim vəzifəsində çalışmışdır.
1996-1998-ci illərdə Amsterdam Universitetin MBA proqramını bitirmiş və Biznes inzibatçılığı üzrə sertifikat almışdır.
1999-cu ilin noyabr ayından – 2005-ci ilin may ayınadək İqtisad Universitetinin “Əməyin iqtisadiyyatı və təşkili” kafedrasında baş müəllim vəzifəsində çalışmışdır.
2005-ci ilin iyun ayında bu universitetin Təcrübə və işədüzəltmə şöbəsinin müdiri vəzifəsinə təyin edilmişdir. 2006-ci ilin oktyabrında “Təcrübə və işədüzəltmə” şöbəsinin müdiri vəzifəsindən azad edilməklə həmin kafedranın tam ştat dosenti vəzifəsinə keçirilmişdir.
2009-cu ilin dekabr ayında müsabiqədən keçdiyinə görə İqtisad Universitetinin nəzdində İqtisadi Araşdırmalar Elmi-Tətdqiqat İnstitunun Sosial inkişaf problemləri şöbəsinin 0,5 ştat əvəzçiliklə elmi işçisi vəzifəsinə təyin edilmişdir.
01.03.2011-ci ildə müsabiqədən keçərək “Əməyin iqtisadiyyatı və təşkili” kafedrasının dosenti vəzifəsinə təyin edilmişdir.

Can.of. Econ., Asisst. Prof. Ismayilzadekh Ali-Aga Atkhan
In 1979, he graduated from the faculty of “Planning of National Economy” of  Azerbaijan National Economy Institute   named after D.Bunyadzadekh  with honors on labor economics.
In 1979-1982 he worked as an engineer at the Tatneft and KAMAZ production association of the Russian Federation and served in the Soviet Army.
On October 1982 – August 1983 he worked as a workshop master at Baku air-conditioner production association in Baku.
On September 1983, he entered full-time course of postgraduate study of Azerbaijan National Economy Institute named after D.Bunyatzadekh (now UNEC) and graduated in July.
On November 27, 1987 he defended her PhD thesis on “Improvement of value indicators of measurement and evaluation of individual labor productivity” (based on the materials of the electrical engineering industry and petrochemical enterprises of Azerbaijan SSR) and received the academic degree of candidate of economic sciences.
In 1986-1990 he worked as senior and leading scientific worker at the department of Labor Efficiency at the Azerbaijan branch of Labor Scientific-research institute of USSR State Labor Committee.
From September 1991 to August 1998 he worked as a senior lecturer at the department of “Economics and Organization of Labor” at the Azerbaijan State University of Economics.
In 1996-1998, he graduated from Amsterdam University MBA and received a Business Administration Certificate.
From November 1999 to May 2005 he worked as a senior lecturer at the department of “Economics and Organization of Labor” at UNEC.
In June 2005, he was appointed as the head of the Practice and Employment Department of the University. In October 2006, he was dismissed from the post of the head of the Department of “Practice and Employment” and was transferred to the position of full-time assistant professor of this chair.
On December 2009, he was appointed to the post of a scientific worker of Social Development Problems  of Scientific Research İnstitute of Economic İnvestigation at Azerbaijan State University of Economics with 0,5 vacancies.
He passed the competition on March 1, 2011 and was appointed as an associate professor of “Economics and organization of labor”.