Fakültələrarası voleybol yarışının qalibi məlum olub
UNEC-də Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 94-cü ildönümünə həsr olunan fakültələrarası idman yarışları davam edir. Mart ayından start götürən yarış idmanın voleybol, badminton, basketbol, stolüstü tennis, mini futbol, şahmat, dama növləri üzrə keçirilir.
Aprelin 6-dan 11-dək təşkil edilən voleybol üzrə yarışların qalibi İqtisadiyyat fakültəsi olub. Rus İqtisadiyyat Məktəbi II, Türk Dünyası İşlətmə fakültəsi isə III yerdə qərarlaşıb.
Yarışın hakimi UNEC-in “İdman klubu”nun baş məşqçisi Vahid Yolçuyev olub.
UNEC-in “İqtisadçı” İdman klubu, Tələbə Gənclər Təşkilatı və Tələbə Həmkarlar Komitəsinin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən yarışların məqsədi gənclər arasında sağlam həyat tərzinin təbliğidir.

Winner of Interdisciplinary Volleyball Competition was revealed
Interdisciplinary sport competition devoted to National Leader Heydar Aliyev’s 94th Anniversary is in progress. The race started in March is held in sport types such as volleyball, badminton, basketball, ping-pong, chess and checkers.
Winner of the volleyball competitions held through April 6 to 11 was the Faculty of Economics. The Russian School of Economics took II place and the Faculty of Turkish World of Business Administration III.
Referee of the race was the coach of UNEC’s “Sport Club” Vahid Yolchuyev.
The goal of the sports competition organized by the Sport club “Economist”, Student Youth Organization and Student Trade Union is a healthy lifestyle among the youth.