Beynəlxalq İqtisadi Münasibətlər fakültəsində Xocalı soyqırım qurbanları anılıb
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Beynəlxalq İqtisadi Münasibətlər fakültəsində Xocalı soyqırımının 24 illiyinə həsr olunan təbdir keçirilib. Tədbirdə soyqırım qurbanlarının xatirələri bir dəqiqəlik sükutla yad edilib.
Beynəlxalq İqtisadi Münasibətlər fakültəsinin dekanı, dosent Mənsur Bərxudarov Xocalı faciəsini XX əsrin Azərbaycan tarixində ən ağır faciə kimi səciyyələndirib. Azərbaycan Televiziyasının (AzTV) maarifləndirmə şöbəsinin rejissoru Sefo Abbasov bildirib ki, Azərbaycan xalqı başını dik tutmalı və erməni qəsbkarlarına qalib gəlməlidir.
Daha sonra I kurs tələbələri Xocalı faciəsinin əsas icmalı və strateji mövqe kimi, ”Memorial” hüquq müdafiə mərkəzinin Xocalı faciəsi haqqında hesabatı, Xocalı hadisəsinin Beynəlxalq aləmdə tanınması kimi mövzularda məruzə ilə çıxış edib.

На факультете Международные экономические отношения упомянуты жертвы Ходжалинского геноцида
На факультете Международные экономические отношения Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) проведено мероприятие, посвященное  24-ой годовщине Ходжалинского геноцида. На мероприятии почтили память жертв геноцида минутой молчания.
Декан факультета Международные экономические отношения, доцент Мансур Бархударов охарактеризовал Ходжалинскую трагедию как самую тяжелую трагедию XX века в истории Азербайджана. Режиссер отдела просветительства Азербайджанского телевидения (AzTV) Сефо Аббасов заявил, что азербайджанский народ должен ходить с поднятой головой и победить армянских агрессоров.
Позже студенты  I курса как основной обзор и стратегическая позиция Ходжалинской трагедии выступили с докладами по темам отчета правозащитного центра «Мемориал» о Ходжалинской трагедии, признания Ходжалинских событий на международной арене.