Badminton turnirinin lideri – UNEC
Badminton2017/2018 mövsümü üçün Azərbaycan Respublikası ali təhsil müəssisələrinin komandaları arasında badminton turniri davam edir.
Birincilik uğrunda keçirilən görüşdə UNEC-lə Bakı Slavyan Universitetinin komandası qarşılaşıb. Gərgin keçən yarış UNEC komandasının qələbəsi ilə başa çatıb. UNEC BSU-nu 4:1 hesabı ilə məğlub edib.
UNEC komandasının məşqçisi “İqtisadçı” idman klubunun müəllimi Kənan Rzayevdir.
Azərbaycan Badminton Federasiyasının təşkilatçılığı, Təhsil Nazirliyi, Gənclər və İdman Nazirliyinin dəstəyi ilə keçirilən yarışa 2018-ci ilin aprelində yekun vurulacaq. Turnirdə ölkənin aparıcı universitetlərinin tələbələrindən ibarət 8 komanda çempionluq uğrunda mübarizə aparır. Ümumi mükafat fondu 6000 manat olan yarışın qalibi, 29 may – 3 iyun tarixlərində Polşada keçiriləcək “2018 European Club Champions” turnirində Azərbaycanı təmsil etmək hüququ qazanacaq.

Лидер турнира по бадминтону – UNEC
Продолжается турнир по бадминтону среди команд высших учебных заведений Азербайджанской Республики  сезона 017/2018.
Во встрече за первенство встретились команды UNEC и Бакинского славянского университета. Напряженная борьба завершилась победой команды UNEC. Команда  UNEC победила команду БСУ со счетом 4:1.
Тренером команды UNEC является преподаватель спортивного клуба «Игтисадчы» Кенан Рзаев.
Соревнования, состоявшиеся при организационной поддержке Азербайджанской федерации бадминтона, Министерства образования, Министерства молодежи и спорта, завершатся в апреле 2018 года. В турнире 8 команд в составе студентов ведущих университетов страны ведут борьбу за звание чемпиона. Победитель соревнования с общим призовым фондом  в 6000 манат, получит право на представление Азербайджана в турнире “2018 European Club Champions”, который состоится с 29 мая по 3 июня в Польше.