Əlaqə tel: +(994) 12 441-65-14
Ümumi fənlərin tədrisinin təşkili departamentinin yaradılması haqqında UNEC-in tədris prosesində idarəetmənin təkmilləşdirilməsinin zəruriliyini nəzərə alaraq, Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyinin 10.11.1997-ci il tarixli 793 №-li əmri ilə təsdiq edilmiş Əsasnaməsini və UNEC-in Nizamnaməsinin 3.1.23. bəndini əldə rəhbər tutaraq Elmi Şuranın 29 noyabr 2019-cu il tarixli EŞ 169 №-li qərarının icrasını təmin etmək məqsədilə 03.02.2020-ci il tarixdən “Ümumi fənlərin tədrisinin təşkili departamenti” yaradılıb.
Qeyri-ixtisas fənləri tədris edən “Xarici dillər”, “Mülki müdafiə”, “Azərbaycan dili”, “Rus dili”, “Humanitar fənlər” kafedraları fakültələrin tabeliyindən çıxarılaraq 03.02.2020-ci il tarixdən Ümumi fənlərin tədrisinin təşkili departamentinin tabeliyində hesab edilib.
Rzayeva Gülnarə Namik qızı – f.ü.f.d., dosent “Rus dili” kafedrasının müdir əvəzi 03.02.2020-ci il tarixdən Ümumi fənlərin tədrisinin təşkili departamentinin direktoru vəzifəsinə keçirilib.

Директор Департамента: д.ф.ф., доц. Рзаева Гюльнара Намик гызы
Принимая во внимание необходимость совершенствования управления в учебном процессе UNEC при создании Департамента организации преподавания общих дисциплин, и руководствуясь Положением, утвержденным приказом Министерства образования Азербайджанской Республики от  10.11.1997 года № 793, и пунктом 3.1.23. Устава  UNEC, с  целью обеспечения исполнения решения Ученого совета от  29 ноября  2019 года № EŞ 169 с 03.02.2020 года создан «Департамент организации преподавания общих дисциплин». *
Кафедры  «Иностранные языки», «Гражданская оборона», «Азербайджанский язык», «Русский язык», «Гуманитарные дисциплины», преподающие непрофилирующие дисциплины, и находящиеся в структуре факультетов, с 03.02.2020 года будут считаться в составе Департамента организации преподавания общих дисциплин.
Рзаева Гюльнара Намик гызы – д.ф.д., доцент, исполняющая обязанности заведующего кафедры «Русский язык», с 03.02.2020 года переведена на должность директора Департамента организации преподавания общих дисциплин.